м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Що відбувається з Вашим організмом, коли ви кидаєте курити

Що відбувається з Вашим організмом, коли ви кидаєте курити

П’ятниця 3 Січня, 2020

Куріння – одна з найпоширеніших причин смертності, стверджують медики. Адже нікотин та інші сполуки, які містяться в сигаретному димі, викликають хвороби багатьох органів та систем, зокрема легень та серцево-судинної системи. Проте люди, які звикли палити, зазвичай вперті, самостійно не можуть кинути цю згубну звичку та рідко звертаються за професійною допомогою.

Якщо ви самі палите, або хтось із вашого оточення є курцем, проаналізуйте нижче наведені аргументи. Вони допоможуть зрозуміти, що буде з організмом, якщо кинути палити.

Перша доба

Вже через 12 годин організм починає позбуватись токсинів, пов'язаних з сигаретами, дещо зростає рівень насичення киснем.

Перший тиждень

Через 2 доби краще починають працювати ваші рецептори. Більш чітко та виразно сприймаються різні смаки та аромати. З негативних явищ – синдром відміни – реакція на те, що в організм більше не надходить нікотин. Людина може відчувати дискомфорт, погіршення самопочуття та слабкість. Дехто стає дратівливим, напруженим або тривожним. Серед іншим ознак синдрому відміни – тремтіння рук, головний біль, безсоння, тахікардія, брадикардія, скачки тиску, порушення концентрації. Але ці явища є тимчасовими, які повністю припиняються за 3-4 тижні.

Місяць

Після 30 днів без паління стан ваших легень буде поліпшуватись, припиниться «кашель курця» та задишка. Зникне синдром відміни, покращиться настрій та самопочуття в цілому.

Рік

Процес очищення бронхів та інших легеневих структур триває. Насичена киснем кров легше потрапляє до органів. Поліпшується вигляд шкіри.

5 років

Система кровообігу практично відновлена, вени та артерії повертаються до звичайних розмірів. В кілька разів знижується ризик хвороб серця і судин.

10-15 років

Відраза або неприємні відчуття у вас виникають, якщо поруч хтось палить. Шанс виникнення раку легень, підшлункової чи ротової порожнини значно менший, а ризик серцево-судинних захворювань наближається до рівня некурця.

Понад 20 років

Ваш організм позбувся усіх слідів нікотину та інших токсичних речовин, ніби ви ніколи і не брали цигарку до рук.

Якщо вам необхідна допомога – вона є! В медичному центрі «Імперіал Медіка» досвідчені лікарі завжди готові простягнути руку допомоги, підтримати на цьому складному шляху, аби ви впевнено могли сказати «Я більше не палю і мені це подобається!»

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!