Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

“Ваксігрип Тетра” – профілактика грипу  та його ускладнень

“Ваксігрип Тетра” – профілактика грипу та його ускладнень

Понеділок 25 Листопада, 2019

Що потрібно знати перед вакцинацією від грипу?

Інфекціоніст медичного центру «Імперіал Медіка» Каширіна Марина Володимирівна розповіла: кому потрібні щеплення від грипу, як діє вакцина «Ваксігрип Тетра» і коли найкраще вакцинуватися.

Перш за все, вакцинуватись потрібно вагітним, або тим, хто планує вагітність: грип може завдати значної шкоди здоров'ю не лише жінці, а й майбутній дитині, особливо на ранніх термінах.

Також варто проводити вакцинацію дітям, які відвідують школу чи садочок. Як відомо, імунітет дитини є особливо вразливим у осінньо-зимовий період, тому підхопити ту чи іншу інфекцію не складно. Вакцинувати дитину можна з 6 місяців. Щеплення проти грипу рекомендовано проводити й тим, хто працює у дитячих колективах: вчителям, вихователям, няням.

Медичний персонал також повинен мати надійний захист, адже вони неодмінно контактуватимуть з носіями вірусу. До інших груп ризику належать: працівники сфери обслуговування (продавці, повари, офіціанти тощо), люди зі слабким імунітетом (зокрема, хворі на ВІЛ/СНІД), працівники великих фірм та компаній, особи, які працюють у погано провітрюваних приміщеннях, соц. працівники.

Вакцинація населення має проводитись до початку епідемічного сезону, тобто восени. За 2-3 тижні після введення вакцини у людини формується стійкий імунітет до грипу, який зберігається близько 9 місяців. При потраплянні вірусу того чи іншого штаму, в організмі людини відбувається потужна імунна відповідь, яка не дозволяє інфекції поширюватись та спричиняти низку неприємних симптомів. Це дає змогу уникнути таких ускладнень як пневмонія чи серцева недостатність.

Вакцинація проводиться за умови відсутності інфекційних хвороб. Огляд у лікаря-інфекціоніста, сімейного лікаря або педіатра перед щепленням є обов'язковим.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!