Що таке глаукома?
Глаукома – узагальнена назва низки хронічних хвороб, що призводять до порушення функцій зорового нерва, його атрофії та незворотної втрати зору. Характерними ознаками цієї хвороби є:
- підвищений внутрішньоочний тиск (перевищує толерантний рівень);
- виникають характерні зміни у волокнах зорового нерва (глаукомна оптична нейропатія);
- з'являються типові для глаукоми порушення зору.
Ця недуга може проявитись в будь-якому віці, в тому числі й з народження. Частота вродженої глаукоми становить 1 випадок на 10 тисяч новонароджених. Виникає внаслідок аномалій розвитку плода, його травм в утробі матері чи під час пологів, а також перенесених матір'ю в період вагітності таких хвороб як краснуха, тиф, паротит, поліомієліт, сифіліс тощо. З віком ризик виникнення хвороби зростає. Медики діагностують глаукому для вікової групи 50-60 років у 1,5% випадків та понад 3% - після 75 років.
Причини виникнення глаукоми
Глаукома належить до мультифакторних захворювань. Тобто, необхідно мати ряд причин, які в сукупності призводять до її виникнення. Важливо враховувати такі фактори:
- спадковість (особливо, якщо у рідних сестер чи братів є ця недуга);
- індивідуальні особливості будови ока та його аномалії;
- патології серцево-судинної, нервової або ендокринної систем;
- перенесені травми, хірургічні втручання та хвороби ока;
- загальні хвороби (цукровий діабет, артеріальна гіпер- та гіпотонія, атеросклероз, остеохондроз шийного відділу хребта).
Діагностика та лікування глаукоми
В більшості випадків глаукома з'являється та прогресує непомітно для хворого. Він може не мати ані больових відчуттів, ані дискомфорту. В такому разі звернення до лікаря відбувається при значному зниженні гостроти зору, появі райдужних кругів навколо джерел світла чи періодичному затуманенні зору.
Для діагностики глаукоми лікар-офтальмолог проводить загальний огляд та ряд досліджень, до яких входять:
- тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску);
- периметрія (дослідження поля зору);
- офтальмоскопія (дослідження очного дна);
- комп'ютерна томографія сітківки та зорового нерва.
За результатами діагностики лікар обирає оптимальну схему лікування, яка може включати як медикаментозне лікування, так і хірургічне втручання.
Офтальмологи рекомендують проходити огляд один раз на рік, а для людей у групі ризику – принаймні двічі на рік.
Якщо у Вас виникають болючі відчуття, дискомфорт в очах або Ви маєте підозру на глаукому, не зволікайте, звертайтеся за допомогою до досвідченого лікаря-офтальмолога Медичного центру «Імперіал Медіка». Виявлення хвороби на ранніх стадіях допоможе уникнути незворотних наслідків.
Ми дбаємо про Ваше здоров'я!