Геморой

Проблема, про яку не заведено говорити в колі друзів. Хвороба, про яку не хочеться розповідати навіть коханій людині. Стан, який змушує соромитись, ніяковіти, терпіти біль та відкладати візит до лікаря на безвік. Саме так кажуть про геморой.

Що таке геморой?

Геморой – захворювання, яке характеризується розширенням, тромбозом та запальним процесом гемороїдальних вен, утворенням вузлів у кінцевому відділі прямої кишки.

Виникає хвороба через застій крові в малому тазі, зростання внутрішньочеревного тиску та ослаблення м'язів промежини.

Симптоми та ознаки геморою

Перш за все, виникає дискомфорт та свербіж в межах анального отвору, може змінюватись характер випорожнень (кал стає стрічкоподібним). Після дефекації можна помітити сліди крові у калі, на туалетному папері. Зростає час перебування у вбиральні. Гостра їжа, фізичні навантаження, надмірне вживання алкоголю посилюють неприємні відчуття.

З часом хворий починає відчувати вузли у ділянці заднього проходу. Вони можуть самостійно зникати або з легкістю вправлятись після завершення акту дефекації, що є характерним для початкових стадій геморою. Якщо випинання вузлів не зменшується після випорожнення, вони випадають при кашлі, чханні, фізичному навантаженні, підйомі чогось важкого, часто та інтенсивно кровоточать, вправляються ненадовго або взагалі не вправляються, а біль стає нестерпним – це ознаки III та IV стадії.

Проте, досить поширеним є явище, коли під симптоми геморою маскується рак прямої кишки. Ускладнює ситуацію те, що у хворого через незначний прояв симптомів формується хибне уявлення про «незначущість» проблеми. Відповідно, він, нехтуючи візитами до лікаря, займаючись самодіагностикою та самолікуванням, втрачає дорогоцінний час, ризикує мати серйозні ускладнення.

Діагностика та лікування геморою

Нині існує багато способів позбутись «делікатної» проблеми, доцільність яких визначається лікарем після огляду. Для діагностики захворювання проктолог має зібрати анамнез хвороби та життя пацієнта, провести огляд періанальної зони та ректальне пальцеве дослідження, а також аноскопію. Додатково може знадобитись ректоскопія та УЗД анальної ділянки.

Для ефективного лікування геморою лікар може призначити:

  • корекцію харчування;
  • комплекс вправ, який сприятиме зміцненню м'язів малого таза, поліпшенню кровообігу та лімфотоку;
  • препарати для підвищення тонусу та покращення мікроциркуляції судин;
  • знеболювальні та протизапальні препарати місцевої дії;
  • оперативне втручання.

В медичному центрі «Імперіал Медіка» ведуть прийом досвідчені проктологи-хірурги, які допоможуть позбутись будь-яких «незручних» проблем, щоб Ви могли насолоджуватись життям без болю та дискомфорту!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!