Аноскопія

Що таке аноскопія?

Аноскопія – спосіб інструментального дослідження, який використовується в проктології для об'єктивної оцінки стану задньопрохідного каналу. Дослідження проводиться для виявлення патологічних змін на відстані до 12 см від задньопрохідного отвору. Проте, якщо захворювання локалізується глибше, лікар вдається до ректоскопії.

Аноскопія є першочерговим методом для діагностики таких захворювань як геморой та анальна тріщина.

Показання до аноскопії

Пацієнту рекомендується пройти аноскопічне дослідження, якщо у нього відзначаються:

  • запальні процеси в області ануса;
  • слизисті, гнійні, кров'яні виділення з анального проходу;
  • підозра на доброякісне чи злоякісне новоутворення;
  • відчуття дискомфорту, печіння, свербежу;
  • випинання гемороїдальних вузлів;
  • тривалі закрепи, діареї.

Також проведення аноскопії є доцільним з метою попередження багатьох проктологічних хвороб та їх ускладнень, в тому числі й раку прямої кишки.

Лікарі рекомендують проводити дане дослідження принаймні раз на рік після досягнення 40-річного віку.

Підготовка до аноскопії

  • За 2 доби виключити з раціону продукти, які можуть викликати метеоризм (надмірне газоутворення): бобові культури, газовані напої, молоко, хлібобулочні вироби, часник, цибуля, сливи та родзинки. До того ж, здуття та метеоризм можуть бути наслідком прийому деяких ліків. Серед них: нестероїдні протизапальні препарати, деякі послаблювальні, протигрибкові препарати, статини та тривала антибіотикотерапія. Якщо під час прийому ліків неможливо або не бажано робити перерву, слід додатково скористатись препаратами, які зменшують газоутворення.
  • У вечері, напередодні візиту до проктолога, а також за 2 години у день прийому варто зробити мікроклізму для очищення кишківника.

Проведення аноскопії

Попередньо проктолог має вдатись до пальцевого дослідження, аби переконатись, що проведення аноскопії є можливим. Після чого на необхідну глибину анального каналу пацієнта плавними рухами вводиться стерильний інструмент, який дає змогу оглянути стінки прямої кишки та ануса на наявність поліпів, вузлів, свищів, пухлин, механічних та інших пошкоджень. Оскільки інструмент має невеликий діаметр, пацієнт не відчуватиме болю під час процедури. Може бути присутній незначний дискомфорт.

При вилученні інструмента лікар оцінює стан анальних складок. Триває процедура кілька хвилин.

В медичному центрі «Імперіал Медіка» Ви маєте змогу пройти усі необхідні обстеження, в тому числі й аноскопію, проконсультуватись у досвідчених проктологів-хірургів, які допоможуть Вам позбутись будь-яких делікатних проблем.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!