Ректоскопія

Що таке ректоскопія?

Ректоскопія – один із методів інструментального дослідження у проктології, який застосовується для обстеження прямої кишки, а також нижнього відділу сигмовидної кишки. Дослідження здійснюється для виявлення патологічних змін на глибині до 20-35 см від заднього проходу.

Показання до ректоскопії

Лікарі рекомендують провести ректоскопію, якщо у пацієнта є:

  • запальний процес у прямій кишці;
  • виділення слизу, гною з анального проходу;
  • ректальні кровотечі;
  • підозра на доброякісне чи злоякісне новоутворення;
  • відчуття стороннього предмету в прямій кишці;
  • порушення випорожнення кишечника (закрепи або діареї);
  • періодичні або довготривалі больові відчуття у задньому проході.

Також ректоскопія має проводитись з профілактичною метою, адже саме цей метод дослідження дає змогу виявити значну кількість проктологічних захворювань на ранніх стадіях, що значно полегшує лікувальний процес.

Підготовка до ректоскопії

  • За 2 доби виключити з раціону продукти, які можуть викликати метеоризм (надмірне газоутворення): бобові культури, газовані напої, молоко, хлібобулочні вироби, часник, цибуля, сливи та родзинки. До того ж, здуття та метеоризм можуть бути наслідком прийому деяких ліків. Серед них: нестероїдні протизапальні препарати, деякі послаблювальні, протигрибкові препарати, статини та тривала антибіотикотерапія. Якщо під час прийому ліків неможливо або не бажано робити перерву, слід додатково скористатись препаратами, які зменшують газоутворення.
  • У вечері, напередодні візиту до проктолога, а також за 2 години у день прийому варто зробити мікроклізму для очищення кишківника.

Проведення ректоскопії

Перш за все, проктолог оцінює стан анального каналу за допомогою пальцевого дослідження. Це дасть змогу з максимальною обережністю вводити інструмент для проведення ректоскопії. Після чого на потрібну відстань від заднього проходу плавно вводиться стерильний інструмент, попередньо змащений спеціальним гелем. В процесі огляду проктолог оцінює загальний стан слизової оболонки, її рельєф та еластичність, особливості судинного малюнка, визначає наявність патологічних змін.

Тривалість обстеження – близько 10 хвилин.

В медичному центрі «Імперіал Медіка» Ви маєте змогу пройти усі необхідні обстеження, в тому числі й ректоскопію, проконсультуватись у досвідчених проктологів-хірургів, які допоможуть Вам позбутись будь-яких делікатних проблем.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!