Дитячий кардіолог

Дитячий кардіолог (кардіоревматолог) – це лікар, який здійснює діагностику та лікування патологій серцево-судинної системи, порушень серцевого ритму, кардіоревматологічних захворювань дітей від народження і до 18 років.

Планової консультації дитячого кардіолога (кардіоревматолога) потребують:

  • діти до 1 року (для виявлення можливої вродженої патології, контролю розвитку серцево-судинної системи);
  • діти у віці 13-16 років, коли відбувається інтенсивний ріст і розвиток усіх органів і систем організму;
  • діти, які займаються спортом.

Окрім профілактичних оглядів, обов'язково консультація дитячого кардіолога (кардіоревматолога) потрібна, коли у дитини спостерігаються наступні прояви: часті відрижки і втомлюваність дитини під час годування (в перші 6 місяців життя); підвищена втомлюваність; біль в суглобах, відчуття гарячих суглобів; набряки в ногах; часті запаморочення; ціаноз навколо рота; сильне серцебиття в спокої і після незначної фізичної активності; біль в грудній клітині, ділянці серця; наявність аритмії, головного болю, субфібрілітет; хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, мигдалин, глотки.

Обов'язковою також є консультація дитячого кардіолога у випадках, коли дитина перенесла запалення легень, ангіну чи скарлатину, вітряну віспу, кір та інші інфекційні захворювання у тяжкій формі.

Дитячий кардіолог (кардіоревматолог) виявляє і лікує такі дефекти і захворювання: вади серця (вроджені і набуті); тони і шуми серця; міокардит, перикардит, ендокардит і вегетативні дисфункції; артеріальну гіпер- і гіпотензію; пролапс мітрального клапана; неревматичні кардити; вторинні кардіопатії (ендокринні, тонзилогенні, інфекційно-алергічні; дисметаболічні); порушення серцевого ритму та провідності (аритмії, блокади); ревматичні ураження серця; дифузні захворювання сполучної тканини; реактивні артрити, артропатії; васкуліти тощо.

Дитячий кардіолог (кардіоревматолог) виконує наступні процедури: діагностика, лікування та диспансерне спостереження дітей із кардіологічною та ревматологічною патологією; інтерпретація даних ЕКГ, ЕХОКГ; оцінка даних лабораторних методів дослідження; фахова експертиза толерантності до фізичних навантажень; розробка індивідуальних профілактичних програм у пацієнтів із надмірною масою тіла, артеріальною гіпертензією, гіперліпідемією, ризиком ішемічної хвороби серця тощо.

Всім дітям до 1 року має бути виконано ЕКГ та УЗД серця.

Якщо Ви помітили відхилення в розвитку Вашої дитини (підлітка) – не зволікайте, звертайтеся за допомогою до дитячого кардіолога медичного центру «Імперіал Медіка», який здійснить комплексну діагностику, призначить лікування.

Пам'ятайте, чим раніше виявлене захворювання, тим краще і швидше воно лікується!

Дитячий кардіолог «Імперіал Медіка» - професіонал вищої кваліфікаційної категорії, якому можна довірити найдорожче – здоров’я своєї дитини.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я та здоров'я Ваших діточок!