Дитячий масаж

В сучасному світі дитячий масаж займає важливе місце у догляді за малюком з перших місяців життя. Адже профілактичні масажні процедури та гімнастика не лише приносять задоволення, а й допомагають підтримувати фізичне та психоемоційне здоров’я дитини.

Що стосується лікувального дитячого масажу – це один із ключових методів подолання деяких вроджених та набутих захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, а також органів дихання. Усі види дитячого лікувального масажу мають проводитись лише за відсутності протипоказань професійним масажистом, який розуміється на анатомічних особливостях дитини того чи іншого віку.

Масаж при гіпертонусі м'язів

М'язовий гіпертонус у немовлят до 3 місяців може бути варіантом норми, адже під час внутрішньоутробного розвитку малюк тривалий час знаходиться у позі ембріона (ручки затиснуті в кулачки, ніжки зігнуті в колінах та притиснуті до тіла). Відрізнити природний гіпертонус від патологічного можуть лише спеціалісти: педіатр або невролог. Якщо лікар, все ж, виявив порушення, що призвели до підвищеного тонусу м'язів, слід негайно розпочинати лікування, але не раніше, ніж через 2 тижні від народження. Зазвичай, це – масаж та інші консервативні методи. Масажист застосовує три основні види прийомів: погладжування, розтирання та покачування. Виконуючи розминання м'язів малюка, рухи мають бути ритмічні, проте плавні та розслабляючі. Саме такий комплекс дій забезпечить зняття больових відчуттів та ліквідацію м'язових спазмів.

Масаж при дисплазії кульшових суглобів

Даний діагноз встановлюється дитячим ортопедом-травматологом після проведеної ретельної діагностики, яка включає мануальний огляд та УЗД кульшових суглобів. При дисплазії кульшових суглобів дитячий лікувальний масаж та гімнастика займають провідне місце в корекції стану малюка. Під впливом масажних рухів та ЛФК зміцнюється зв'язковий апарат малюка, розробляється нормальна амплітуда рухів, зміцнюється м'язова система. Завдяки цьому ніжки дитини повертаються в анатомічно правильне положення, стають симетричними та однаковими по довжині.

Масаж при клишоногості

Клишоногість характеризується деформацією стопи через неправильне зрощення чи викривлення суглобів. Допомогти відновити правильне положення стопи може комплекс ЛФК та масажу у ранньому віці, коли зв'язки та сухожилля дитини еластичні та, відповідно, добре піддаються корекції. Дане захворювання не слід запускати, адже його наслідки можуть вплинути не лише на ходьбу дитини, а й на здоров'я хребта та поставу у старшому віці. Під час масажу лікар виконує:

  • тонізуючий масаж для зміцнення слабих м'язів та сухожиль;
  • розслабляючі рухи для напружених м'язів;
  • вправи для покращення кровообігу у ніжках дитини;
  • вправи для відновлення еластичності зв'язок стопи.

Окрім лікувального масажу при певних патологіях, лікарі рекомендують проводити масаж та різноманітні вправи для загального зміцнення та гармонійного розвитку дитини.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!