Аналіз сечі

ЗАС - загальний аналіз сечі

Одним із стандартних лабораторних досліджень є аналіз сечі, який використовується при діагностиці великої кількості хвороб у дорослих та дітей. Відтінок, запах, наявність включень чи осаду в сечі допомагають отримати інформацію про стан внутрішніх органів, перебіг хвороби та ефективність лікування.

Аналіз сечі також необхідно проводити з профілактичною метою, в тому числі й під час щорічного медичного огляду. Проте, основними показаннями для здачі даного аналізу є:

  • захворювання сечостатевої системи;
  • патології нирок та печінки;
  • інфекції;
  • порушення обмінних процесів, цукровий діабет;
  • новоутворення;
  • хвороби серцево-судинної системи та ін.

Під час вагітності рекомендується здавати аналіз сечі кожного місяця.

Результати досліджень багато в чому залежать від правильної підготовки. За добу до забору сечі необхідно виключити з раціону продукти, які можуть впливати на колір (спаржа, буряк, морква тощо), каву, алкогольні напої. Прийом певних ліків, біодобавок, підвищений артеріальний тиск, висока температура чи менструація можуть вплинути на результати аналізу сечі.

Забір сечі проводиться в одноразовий стерильний контейнер, після проведених гігієнічних процедур. Використовується середня порція сечі. Контейнер з матеріалом для дослідження необхідно передати у лабораторію не пізніше, ніж через 2 години.

Ознайомившись з результатами аналізів, лікар робить певні заключення, за необхідності призначає додаткові обстеження та консультації суміжних спеціалістів.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» Ви маєте змогу здати аналіз сечі та інші необхідні лабораторні дослідження протягом усього тижня.

Результати лабораторних досліджень не є клінічним діагнозом та потребують консультації лікаря.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!