Пренатальна діагностика

Проблеми зі здоров'ям можуть бути не тільки після народження дитини, а й до її народження, тобто внутрішньоутробно. Такі проблеми можуть бути різними, від малих до великих. На жаль, із серйозними проблемами плід не може впоратись самостійно.

Допологова діагностика (пренатальний скринінг), що проводиться вагітним жінкам, дозволяє уточнити стан здоров'я плоду, виявити вроджені вади та хромосомні патології ще в утробі. До таких методів відносяться УЗД та біохімічні дослідження.

Деякі вроджені вади, такі як синдром Дауна, синдром Едвардса, дефекти нервової трубки, зустрічаються досить часто, тому вчасна діагностика вроджених і спадкових вад має дуже важливе значення.

Комбінований скринінг І триместру – найбільш поширений і важливий. Оптимальний термін для його проведення - 12-13 тиждень. На основі даних УЗД та біохімічного аналізу крові матері, в якій вимірюється рівень двох білків PAPP-A та β-hCG, спеціальна програма розраховує ризик хромосомної патології плоду. Дані УЗД необхідні для точного визначення терміну вагітності та УЗ-маркерів хромосомної патології плоду, зокрема, таких як наявність носової кістки, товщина комірцевого простору. Також враховується вік вагітної.

Комбінований скринінг II триместру (17-19 тижнів) з використанням концентрації ХГЛ, АФП, естріолу та віку матері може виявити 56-70 % плодів із синдромом Дауна, який зустрічається в одному випадку на 600 новонароджених.

УЗД в II триместрі проводиться на 20-21 тижні вагітності для оптимальної оцінки розвитку всіх життєво-важливих органів та систем плоду.

Інвазивні методи діагностики, такі як амніоцентез, кордоцентез, хоріонбіопсія, плацентоцентез – це втручання в порожнину матки на різних термінах вагітності для отримання того чи іншого матеріалу з подальшим обстеженням на каріотип плода. Такі дослідження проводяться у жінок високої групи ризику вроджених вад плода.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» здійснюють прийом висококваліфіковані акушери-гінекологи, УЗ-діагности, які призначать потрібні дослідження та нададуть консультацію за їх результатами.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!