Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), в групі інфекційних захворювань за ступенем поширеності серед населення Землі перебувають на третьому місці після ГРВІ та грипу. Часто у одного і того ж хворого виявляють відразу кілька інфекцій.

Найвідомішими інфекціями, що передаються статевим шляхом, є ВІЛ-інфекція, сифіліс, гонорея. Також до цієї групи відносять хламідіоз, м'який шанкр, пахову гранульому, генітальний герпес, папіломавірусну інфекцію, трихомоніаз, контагіозний молюск і ін. Статевим шляхом можуть передаватися інфекції, які вражають інші органи (н-р: деякі вірусні гепатити).

Симптомами ІПСШ є: виражений дискомфорт в області зовнішніх статевих органів і всередині сечовивідного каналу, поява незвичайних виділень при сечовипусканні, зміна його частоти, виникнення після сечовипускання болі тощо. При гострому перебігу спостерігається й погіршення загального стану, яке виражається підвищенням температури тіла, ознобом і слабкістю.

Багато ІПСШ не мають гострого початку з чіткими симптомами, що призводить до несвоєчасного звернення хворого до лікаря, а відповідно - до несвоєчасного лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом. Такими діями хворий наражає на небезпеку своїх статевих партнерів і одночасно погіршує своє становище. Як наслідок, лікарі, в переважній кількості випадків, мають справу не з гострим, а з хронічним процесом захворювання, який вилікувати вже складніше.

У чоловіків ІПСШ, потрапляючи в передміхурову залозу, сім'яні міхурці і яєчка, можуть призвести до незворотних змін і розвитку безпліддя. Результатом захворювання може стати еректильна дисфункція, як наслідок - погіршення загального самопочуття і виникнення психологічних проблем.

Симптоми ІПСШ часто схожі з симптомами простатиту, через ураження передміхурової залози і сечового міхура. У той же час методики лікування є різними, тому діагностика захворювань повинна здійснюватися тільки спеціалістами.

В захворюваннях чоловіків інфекціями, що передаються статевим шляхом, можна виділити наступні тенденції: незважаючи на розвиток медицини, чоловіків з ІПСШ стає все більше і захворювання істотно помолодшали; виявляється, як правило, кілька збудників; спостерігається проблема стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, оскільки часто хворі самостійно намагаються попередньо лікуватися за рецептами знайомих або інтернету.

Методика лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, тих, хто звернувся до лікаря - уролога Медичного центру «Імперіал Медика» зі скаргами або з підозрою на ІПСШ починається з обстеження на дані захворювання - потрібно обов'язково здати аналізи. Якщо виникне необхідність - будуть призначені додаткові обстеження з метою з'ясувати ступінь ураження інфекцією інших органів і систем і визначити можливі протипоказання для призначення тих чи інших препаратів. Після встановлення остаточного діагнозу лікарем розробляється індивідуальна схема лікування пацієнта. Причому лікування повинно охоплювати обох партнерів одночасно, інакше всі зусилля будуть марними.

Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, особливо хронічних, є досить тривалим. Коли курс лікування закінчується, обов'язково здаються аналізи повторно. Залежно від інфекції повне одужання настає приблизно в 90% випадків. Шанси на повне одужання істотно зростають при своєчасному зверненні до лікаря.

Якщо Ви маєте певні підозри або конкретні скарги, не зволікайте - звертайтеся за допомогою до досвідчених урологів Медичного центру «Імперіал Медика» зі значним досвідом вирішення урологічних проблем чоловіків.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!