Лікування аденоми простати

Простата – це залоза, яка має невеликий розмір (зі сливу), і яка є тільки у представників сильної статі. Орган розташований нижче сечового міхура - ось чому цю залозу ще називають передміхуровою залозою.

Аденома простати - це збільшення об'єму передміхурової залози. У чоловіків після 50 років дане захворювання зустрічається у 20%, після 60 - у 40%, після 70 - у 70 %.

При збільшенні об'єму простати порушується сечовипускання. Це є одним із головних «сигналів» щодо аденоми передміхурової залози. Причини виникнення полягають, в основному, у вікових гормональних змінах. У чоловіків, які систематично (1 раз на рік) відвідують лікаря уролога та підтримують здоровий спосіб життя, не мають надмірної ваги, це захворювання зустрічається набагато рідше.

Симптоми аденоми простати:

  • часте сечовипускання, яке посилюється вночі;
  • переривчастий, слабкий струмінь сечі;
  • сильні позиви та ускладнений початок сечовипускання;
  • нетримання сечі.

При появі хоч одного з даних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря уролога. Оскільки в основі захворювання лежить гормональне порушення, то не дивно, що одним із лікувальних препаратів є гормональний препарат на основі тестостерону, який дає хороший ефект на початковій стадії захворювання, коли треба лікувати порушення сечовипускання і потенції. Ці препарати підвищують тонус м'язів і цим усувають неприємні відчуття. Ще є препарати на основі прогестерону, які будуть впливати на сповільнення і зупинення росту клітин простати. Завдяки препаратам хвороба переходить в стадію регресу. Звичайно, якщо в органі починаються зміни в бік його збільшення, то порушується кровообіг, і приєднується запальний процес, отож додається протизапальна терапія - препарати, які покращують кровотік, зменшують набряк і напруження м'язів в області малого таза, полегшують процес сечовипускання. Сечогінні засоби покращують випорожнення сечового міхура.

Тривалість лікування аденоми простати визначає лікар. Якщо консервативне лікування не допоможе, то лікар може запропонувати оперативне втручання, яке базується на висіченні або руйнуванні частини простати навколо уретри – це малоінвазивне втручання. За необхідності проводять біполярну трансуретральну резекцію передміхурової залози. Операція проводиться під загальним наркозом, тривалість складає від 60 до 90 хв. Через уретру вводиться інструмент, який видаляє частини простати, які потім вимиваються назовні. Через 2-3 дні пацієнт виписується додому.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» прийом веде висококваліфікований практикуючий та оперуючий лікар – уролог, який має значний досвід діагностики та лікування аденоми простати.

Не зволікайте! Пам'ятайте, що лише своєчасне звернення до лікаря забезпечить Вам повне одужання!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!