Лікування чоловічого безпліддя

«Якщо жінка не в змозі завагітніти, значить, сама у цьому й винна» - помилкова, проте дуже розповсюджена точка зору серед чоловіків. Багато із них навіть не здогадуються, що причини, через які не вдається зачати дитину, криються саме у їхньому здоров'ї.

Доведено вченими, що безпліддя у чоловіків зустрічається не рідше, ніж у жінок. Якщо протягом року повноцінних та регулярних сексуальних стосунків без використання контрацепції жінка не вагітніє, то за статистикою, ймовірність проблеми саме із чоловічою репродуктивною системою складає до 50%.

Для того, щоб з'ясувати причину безпліддя, подружжю пропонують пройти цілий комплекс обстежень. Сюди входять як консультації лікарів, так і ряд лабораторних досліджень. Якщо обстеження жінки не виявили відхилень, які могли б вплинути на можливість мати дитину, тоді шукають причину у чоловічому здоров'ї та проводять лікування чоловічого безпліддя.

Існують три проблеми, які слід враховувати при лікуванні чоловічого безпліддя: низька якість сперматозоїдів, різке зменшення їхньої кількості та порушення їх транспортування по сім'явивідним шляхам та виходу назовні. Найчастіше до таких проблем призводять:

  • дефекти та травми органів статевої системи (перекручування чи неопущення яєчок);
  • ІПСШ, інші інфекційні хвороби;
  • запалення сечостатевої системи;
  • гормональні збої (дефіцит тестостерону);
  • проблеми з ерекцією, передчасна еякуляція;
  • вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків, деяких ліків;
  • екологічні фактори: радіація, пестициди та інші шкідливі хімікати, які накопичуються у продуктах харчування, грунті, воді чи повітрі;
  • дефіцит вітамінів та мікроелементів;
  • психо-емоційний стан (надмірні та регулярні стреси, психологічні травми та потрясіння) тощо.

Окрім лікаря-андролога, для точного визначення причин та методів лікування чоловічого безпліддя залучаються такі спеціалісти як уролог, сексопатолог, сімейний лікар та психолог. У більшості випадків вдається подолати чоловіче безпліддя медикаментозним або хірургічним шляхом. Проте, трапляються такі ситуації, коли причину усунути неможливо. Але не варто втрачати надію відчути радість батьківства. Методи сучасної медицини, такі як внутрішньоматкова інсемінація чи штучне запліднення (ЕКО), дають високий шанс стати щасливими батьками.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» досвідчені лікарі допоможуть Вам діагностувати й за допомогою правильно підібраного лікування чоловічого безпліддя подолати його причини.

Ми дбаємо про Ваше здоров’я!