Лікування запалення органів малого тазу

Кожна доросла жінка, яка починає жити статевим життям, неодноразово хворіє запаленням сечостатевих органів. Найчастіше запальними захворюваннями органів малого тазу хворіють жінки більш молодого репродуктивного віку – до 25 років, із незахищеними статевими стосунками та численними статевими партнерами.

Зростання частоти запальних процесів органів малого тазу спричинене інфекціями, що передаються статевим шляхом, їх поєднанням. Основними збудниками інфекцій на сьогоднішній день є хламідії, гонококи, трихомонади, гарднерели, уреплазми, мікоплазми. У разі інфікування гарднерелами, мікоплазмами, уреплазмами запальний процес розвивається тільки при певній концентрації збудників та при зниженні місцевого та загального імунітету. Як правило, захворювання починається з інфікування цервікального каналу, порушується мікрофлора в піхві та шийці матки, патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми витісняють нормальну мікрофлору і без перешкод потрапляють у верхні відділи статевих органів: порожнина матки, маткові труби, яєчники та сечовий міхур. В результаті несвоєчасного або неправильного лікування розвивається жіноче безпліддя внаслідок хронічного запалення маткових труб та їх непрохідності. Часто запальні захворювання органів малого тазу характеризуються латентним перебігом, що ускладнює своєчасну правильну діагностику та лікування.

Слід відмітити, що внаслідок перенесених інфекцій репродуктивне здоров'я порушується не тільки у жінок, а й у чоловіків. Чоловіче безпліддя на сьогоднішній день займає далеко не останнє місце. Лікування запалення органів малого тазу при виявленні захворювань, що передаються статевим шляхом, необхідне не тільки жінці. Лікарі рекомендують партнеру також пройти обстеження, здати аналізи, провести лікування та профілактику (якщо є необхідність).

Лікування запальних захворювань органів малого тазу повинне бути комплексним, з урахуванням пробіотиків, гепатопротекторів, імуномодуляторів для запобігання розвитку дисбактеріозу та зниження імунітету на фоні антибактеріальної терапії.

Щоб запобігти розвитку таких серйозних ускладнень як безпліддя важливо вчасно звертатися до лікаря-гінеколога Медичного центру "Імперіал Медіка" для своєчасної діагностики та правильного лікування запальних захворювань органів малого тазу.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!