ЛОР

Лор (отоларинголог) – це лікар, який діагностує та лікує захворювання фізіологічно пов'язаних між собою органів: вуха, горла, носа. Лікування, як правило, вимагає комплексного підходу.

Захворювання ЛОР-органів призводять до порушень їх функцій, що виражається утрудненим носовим диханням, розладом нюху, слуху.

Найбільш поширеними захворюваннями є риніт (нежить), гайморит, гострий тонзіліт (ангіна), фарингіт, отит, поліпи порожнини носа тощо.

Також ЛОР надає допомогу при різноманітних травмах носа, вуха, глотки (у т.ч. з видалення сторонніх предметів); здійснює профілактичні огляди і т.ін.

Консультація потрібна у наступних випадках:

  • носове дихання є утрудненим;
  • погіршується нюх;
  • присутні виділення із носа;
  • наявні больові відчуття в верхньощелепній пазусі, зубах верхньої щелепи, скронях, в області кореня і спинки носа;
  • присутній розпираючий біль в області очей і лоба, який часто віддає у скроні або в потиличну частину голови;
  • наявні набряки чола і верхньої повіки; м'яких тканин щік, верхньої губи;
  • збільшуються лімфовузли, розташованих в області носа, горла, вух;
  • підвищується температура тіла, відчувається головний біль, різке погіршення самопочуття (при поєднанні з будь-яким з перерахованих вище свідчить про наявність ЛОР-захворювання).

Якщо Ви хворієте на грип, то звертатися до ЛОРа потрібно у випадках, якщо грип має тяжкий перебіг і дає ускладнення на ЛОР-органи та призводить до галюцинацій, втрати свідомості, кровотечі з носу, кров'янистих висипів на шкірі, на слизовій рота, очей; відчуття роздратування твердої оболонки мозку.

У дітей до ознак тяжкого перебігу грипу з залученням ЛОР-органів може додаватися пронос, нудота, блювання. Однією з серйозних ЛОР-патологій дітей, які потребують обов'язкової консультації ЛОРа з подальшим лікуванням є розростання аденоїдів і гланд. Ігнорування даної проблеми призводитиме до постійних ринітів, отитів і т.ін. Також може відбутися деформація хрящів і кісток порожнини рота і гортані. В Медичному центрі «Імперіал Медіка» здійснюють прийом висококваліфіковані отоларингологи, які своєчасно виявлять захворювання та призначать відповідне лікування.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!