Лікування ерозії шийки матки

Серед гінекологічних захворювань досить розповсюдженими є ерозія та дисплазія шийки матки. Обидва захворювання при своєчасному зверненні до лікаря є виліковними, а при ігноруванні лікування можуть призвести до незворотних наслідків. Тому кожна жінка повинна систематично відвідувати гінеколога й при необхідності проходити своєчасне лікування з метою запобігання розвитку ускладнень.

Ектопія (ерозія) шийки матки – це фізіологічний доброякісний процес, який характеризується ненормальним зміщенням та появою циліндричного епітелію на зовнішній її поверхні. У більшості випадків ерозія ніяк не проявляється, її зазвичай можна виявити та діагностувати під час огляду у дзеркалах.

При поставленому діагнозі гінеколог обов'язково призначає ряд обстежень, таких як онкоцитологія, огляд за допомогою кольпоскопу, аналізи на вірус папіломи людини, інфекції, що передаються статевим шляхом, аналіз урогенітальних виділень тощо. Такі обстеження дають змогу вияснити основну причину ерозії та призначити відповідне лікування ерозії шийки матки.

Лікування ерозії шийки матки в багатьох випадках зводиться до застосування протизапальної імуномодулюючої противірусної терапії, яка спрямована на підвищення імунітету та нормалізацію гормонального балансу.

Серед оперативних методів лікування ерозії шийки матки одним із найбезпечніших є радіохвильовий метод видалення циліндричного епітелію, при якому не травмується структура та еластичність. Цей метод може використовуватись у лікуванні пацієнток, які ще не народжували.

Пройти обстеження, профілактичні огляди, лікування ерозії шийки матки, отримати кваліфіковані поради щодо мінімізації ризику виникнення дисплазії шийки матки, максимально захистити себе від раку шийки матки Вам допоможуть професіонали своєї справи – акушери-гінекологи медичного центру «Імперіал Медіка».

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!