Лікування цукрового діабету

Така хвороба як цукровий діабет відома людству від середини третього тисячоліття до нашої ери. За визначенням, цукровий діабет – це низка ендокринних хвороб, причинами яких є недостатня кількість гормону інсуліну чи виникнення інсулінорезистентності, внаслідок чого відбувається стійке підвищення показника глюкози в крові. Як такого лікування цукрового діабету не існувало до 30-х років минулого століття, тому ця недуга дуже часто була смертельним вироком для хворого. Протягом останнього століття було проведено безліч досліджень, зроблено багато відкриттів, але справжнім науковим проривом стало відкриття інсуліну – гормону, який відповідає за зниження рівня глюкози в крові та регулює обмін речовин. Це дало змогу покращити життя мільйонів хворих на діабет.

Розрізняють такі типи цукрового діабету:

  • I тип: клітини підшлункової залози, які продукують інсулін, руйнуються. Через дефіцит інсуліну порушується обмін речовин практично в усіх тканинах. Клітини «голодують», а рівень цукру залишається високим. Єдиним загальноприйнятим методом лікування цукрового діабету першого типу є обов'язкове введення ін'єкцій інсуліну протягом життя.
  • II тип може мати кілька причин виникнення: клітини підшлункової все іще виробляють інсулін, але в меншій кількості, недостатньо швидко та вчасно; на поверхні клітин є інсулінові рецептори, кількість яких є зниженою, або ж самі рецептори працюють не так як слід; глюкоза надходить всередину клітини, але через дефекти транспортування не потрапляє у потрібне місце. Цей стан має назву «інсулінорезистентність» (несприйняття, нечутливість до інсуліну).
  • MODY-діабет, LADA-діабет: групи захворювань, обумовлені генетичними змінами, які призводять до погіршення функціонування клітин підшлункової залози.
  • Гестаційний цукровий діабет – патологія, схожа з діабетом ІІ типу, яка виникає у вагітних жінок й може зникнути з народженням дитини. Незважаючи на цей фактор, гестаційний діабет під час вагітності несе велику шкоду як для матері, так і для плоду.

Без лікування цукрового діабету, незалежно від типу, страждають такі органи як серце та судини, очі, нирки та нервова система. Якщо Ви відчуваєте постійну спрагу, підвищену стомлюваність, з'являються проблеми з зором, зменшується вага та збільшується сечовиділення, Вам варто відвідати лікаря-ендокринолога.

За наявності симптомів діабету не зволікайте - звертайтеся до медичного центру «Імперіал Медіка». Досвідчені лікарі-ендокринологи за допомогою сучасних методик виконають точну діагностику і призначать ефективне лікування цукрового діабету.

Пам'ятайте, своєчасне звернення дає більше шансів для успішного лікування цукрового діабету та повернення до нормального життя!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!