Лікування дисплазії шийки матки

Дисплазія шийки матки – це патологічні зміни у клітинах шийки матки та структурі епітелію. Кожного року у світі діагностується та виявляється 500 000 нових випадків раку шийки матки, з яких близько 50% закінчується летально.

На сьогодні дисплазія та рак шийки матки очолюють список усіх злоякісних патологій. Найчастіше їх виявляють на фоні найбільш поширеної інфекції світу – вірусу папіломи людини (високоонкогенних типів).

Вагомими факторами виникнення захворювання виступають:

Для своєчасної діагностики захворювання під час гінекологічного огляду у жінок беруть мазок на онкоцитологію (PAP-тест) та аналіз урогенітальних виділень. При виявленні дисплазії обов'язковим є також обстеження на наявність вірусу папіломи людини та на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Лікування дисплазії шийки матки призначається індивідуально для кожної пацієнтки. Обираючи метод лікування, лікар враховує ступінь дисплазії, розміри та глибину пошкодження епітелію шийки матки, вік пацієнтки, її бажання надалі завагітніти, наявність супутніх захворювань, генетичну спадковість до онкологічних процесів шийки матки тощо.

Поширеними й ефективними методами лікування дисплазії шийки матки є радіохвильова коагуляція, ексцизія, конізація та ін. При їх застосування відбувається поверхневе руйнування та видалення пошкодженого епітелію шийки матки, цервікального каналу. Після поведених маніпуляцій матеріал відправляється на гістологічне дослідження.

Кожен з цих методів має свої переваги та недоліки, які обов'язково враховує лікар з пацієнткою під час визначення програми лікування. Для уникнення та профілактики дисплазії та раку шийки матки велике значення мають профілактичні огляди у гінеколога, які повинні відбуватись не рідше ніж 1 раз на рік. Крім того, потрібно обов'язково захищати свій організм від інфекцій, що передаються статевим шляхом, дотримуватись моногамії у статевих стосунках. Молодим дівчатам розпочинати статеве життя варто після 18 років.

Пройти обстеження, профілактичні огляди, отримати лікування дисплазії шийки матки та максимально захистити себе від раку шийки матки Вам допоможуть професіонали своєї справи – акушери-гінекологи медичного центу "Імперіал Медіка".

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!