Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Ниркові проби

Ниркові проби – це комплекс аналізів, які дають змогу оцінити стан нирок та їх функціювання. Якщо нирки функціюють не так як слід, погано виконують своє головне завдання – очищення крові, - страждають інші органи, погіршується самопочуття. Дане лабораторне дослідження допоможе виявити патологію нирок на ранній стадії та попередити розвиток ускладнень.

Основними показниками ниркових проб є креатинін, сечовина та сечова кислота.

Креатинін – кінцевий продукт енергетичного обміну у м'язах та інших тканинах, який виводиться нирками з сечею. У нормі креатинін не повинен накопичуватись у крові, тому він є головним показником роботи нирок.

Сечовина – продукт розпаду білків, який виводиться переважно з сечею. Підвищення рівня сечовини може свідчити про наявність в організмі хронічної інфекційної недуги. Також значні відхилення від норми допомагають діагностувати сечокам’яну хворобу чи новоутворення в сечовому міхурі чи сечовивідних шляхах.

Сечова кислота – сполука, яка розчиняється у крові та виводиться через сечу. Надлишок сечової кислоти накопичується в суглобах та утворює кристали. Це викликає запалення та больові відчуття, розвивається подагра.

Додатковими показниками ниркових проб є азот сечовини та загальний білок, підвищений рівень яких може вказувати на гострі та хронічні хвороби нирок, інфекції або порушення обміну речовин.

Для аналізу роблять забір лише венозної крові. Забір крові для аналізу на ниркові проби проводиться натщесерце, після 8-12 годин голодування.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» Ви можете здати аналіз крові на ниркові проби протягом усього тижня.