Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Лікування гіперандрогенії у жінок

Гіперандрогенія – клінічний синдром, який розвивається внаслідок надмірного (відносного чи абсолютного) рівня вільних форм чоловічих статевих гормонів (андрогенів) або підвищеною чуттєвістю тканин та органів до цих гормонів. Зазвичай, мішенями для андрогенів виступають внутрішні статеві органи жінки, шкіра та її придатки. Тому, без лікування гіперандрогенії у жінок можуть проявлятись різноманітні порушення функцій органів та систем, які можна віднести до трьох груп:

 • косметичні дефекти: акне, себорея, гурсутизм (надмірний ріст термінального волосся по чоловічому типу), алопеція;
 • гінекологічні захворювання: порушення менструального циклу, ановуляція (відсутність овуляції), безпліддя, гіперплазія ендометрію, полікістоз яєчників;
 • порушення обміну речовин: інсулінорезистентність (цукровий діабет II типу), ожиріння переважно верхньої частини тіла, гіперліпопротеінемія.

Найрозповсюдженішою причиною підвищеного рівня чоловічих статевих гормонів є так званий андрогенітальний синдром. Річ у тім, що в надниркових залозах продукуються не лише андрогени, а й низка інших життєво необхідних гормонів, в тому числі й глюкокортикоїди. У нормі більшість чоловічих гормонів під впливом певного ферменту перетворюються на глюкокортикоїди. При вродженому дефіциті цього ферменту (продукування якого закладено на генетичному рівні) андрогени не трансформуються в глюкокортикоїди й починають накопичуватись в організмі, провокуючи різні процеси у органах та тканинах.

Ще однією поширеною причиною недуги є пухлини в яєчниках або наднирниках, які складаються з клітин, продукуючих андрогени.

Зростання рівня андрогенів також пов'язують з іншими патологіями складових ендокринної системи, особливо гіпофізу, який регулює роботу усіх інших залоз внутрішньої секреції.

Такі прояви хвороби як гурсутизм та акне можуть з'являтись при підвищеній чутливості шкіри до тестостерону. Цим зумовлені особливості корінних жительок деяких країн, у яких спостерігається надмірне оволосіння як на обличчі, так і по усьому тілу. В такому випадку, показник андрогенів у крові може бути незмінним.

Лікар-ендокринолог для діагностики та подальшого лікування гіперандрогенії у жінок проводить ряд лабораторних досліджень, який включає в себе аналіз крові та сечі для визначення рівня чоловічих статевих гормонів; ультразвукове дослідження наднирників та внутрішніх статевих органів; за необхідності – томографія тощо.

За результатами досліджень лікар визначає форму хвороби та розробляє індивідуальну схему лікування гіперандрогенії у жінок. Це може бути хірургічне втручання, якщо гіперандрогенія пов'язана з утворенням пухлин у яєчниках чи наднирниках. В інших випадках залежно від форми захворювання призначається курс прийому певних препаратів (глюкокортикоїдів, оральних контрацептивів з антиандрогенним ефектом тощо). Також рекомендується дотримання дієти, відмова від паління, алкоголю чи наркотиків, помірні фізичні навантаження, ведення здорового способу життя.

За наявності симптомів - не зволікайте, звертайтесь до Медичного центру «Імперіал Медіка», де досвідчені лікарі-ендокринологи за допомогою найсучасніших методів обстеження виконають точну діагностику та призначать ефективне лікування гіперандрогенії у жінок.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікарі

Мудрик Яніна Євгеніївна

Мудрик Яніна Євгеніївна

 • Ендокринолог
Цвєт Леся Олексіївна

Цвєт Леся Олексіївна

 • Ендокринолог дитячий

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 114

  Консультація ендокринолога

  500 грн.

 • 127

  Консультація дитячого ендокринолога

  600 грн.

 • 220

  Повторна консультація ендокринолога

  450 грн.

 • 219

  Повторна консультація дитячого ендокринолога

  450 грн.