Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Лікування та профілактика остеопорозу

Остеопороз називають «мовчазним вбивцею» небезпідставно. Захворювання тривалий час протікає безсимптомно, і виявляється вже, як правило, досить запізно. Дізнаються про остеопороз зазвичай тоді, коли відбувається перший перелом із-за мінімального навантаження, мінімальної травми. Часто такі переломи закінчуються інвалідністю або смертю. Остеопороз займає четверте місце після серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та онкологічних захворювань за кількістю летальних результатів. Тому дуже важливим є розуміння сутності, механізму дії, можливості лікування та профілактики остеопорозу.

Остеопороз – захворювання, при якому кістки стають дуже тонкими й крихкими, внаслідок чого у багато разів зростає ймовірність переломів. Після перенесеного остеопоротичного перелому ризик подальших переломів становить до 86%.

В залежності від причин, які обумовили розвиток остеопорозу, захворювання може бути первинним (пов'язаний з менопаузою у жінок або з похилим віком), або вторинним (через різні захворювання). Для чоловіків характерним є вторинний остеопороз (40-60%), для жінок (до 85%) – первинний (постменопаузальний).

До чинників ризику належать: наявність попередніх переломів, старший вік (понад 65 років), стать (більше хворіють жінки), спадковість, недостатнє споживання кальцію, дефіцит вітаміну Д, зловживання алкоголем, паління, цукровий діабет, ревматоїдний артрит, целіакія, системне вживання глюкокортикоїдів тощо. Головним спеціалістом з лікування та профілактики остеопорозу є ендокринолог, оскільки саме залози ендокринної системи виробляють гормони, які контролюють продукування, обіг кальцію в організмі.

Виходячи з перерахованих вище факторів виникнення остеопорозу, захворюванню можна запобігти за допомогою профілактичних заходів. Для цього потрібно, перш за все, відмовитись від шкідливих звичок, систематично займатися фізичними вправами, гуляти на свіжому повітрі, грати в рухливі ігри. Раціон харчування повинен бути правильно збалансованим. З продуктів, що містять кальцій, можна включити в меню горіхи, капусту (особливо броколі), кисло-молочні продукти, всі овочі й фрукти бажано в їх свіжому вигляді. Не допускати розвитку та загострення хронічних захворювань. Жінкам починаючи з періоду менопаузи, чоловікам – після 50 років потрібно обов'язково періодично контролювати вміст кальцію в організмі.

Діагностування остеопорозу здійснюють за допомогою денсинометрії (УЗД кісткової тканини) та ряду інших обстежень (аналіз крові, сечі тощо).

Лікування та профілактика остеопорозу здійснюються комплексно. Основним завданням є запобігання переломам шляхом поліпшення міцності кісткової тканини. Окрім медикаментозної терапії за показаннями широко застосовуються немедикаментозні методи: відмова від шкідливих звичок, дієта, адекватна фізична активність тощо.

За появи симптомів остеопорозу не зволікайте - звертайтеся до фахівців. Досвідчені лікарі-ендокринологи Медичного центру "Імперіал Медіка" призначать необхідні обстеження, програму лікування та профілактики остеопорозу, дадуть поради щодо нормалізації режиму дня, лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичних процедур, раціоналізації харчування, вітамінотерапії тощо.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікарі

Мудрик Яніна Євгеніївна

Мудрик Яніна Євгеніївна

 • Ендокринолог
Цвєт Леся Олексіївна

Цвєт Леся Олексіївна

 • Ендокринолог дитячий

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 114

  Консультація ендокринолога

  500 грн.

 • 127

  Консультація дитячого ендокринолога

  600 грн.

 • 220

  Повторна консультація ендокринолога

  450 грн.

 • 219

  Повторна консультація дитячого ендокринолога

  450 грн.