Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Кишкові інфекції

Кишкові інфекції - це величезна група заразних захворювань, які передаються фекально-оральним шляхом (через брудні руки, їжу або воду), а також повітряно-крапельним шляхом при зараженні вірусами й, як правило, вражають травний тракт.

Причинами можуть бути: бактерії (сальмонельоз, холера, дизентерія, черевний тиф, стафілокок, клебсієла, протей, кишкова єрсинія); токсини (ботулізм); віруси (ротавіруси, ентеровіруси, вірус гепатиту А - хвороба Боткіна).

Особливо активно збудники кишкових інфекцій розмножуються в молочних продуктах (молоко, сметана, йогурт, кефір, кисле молоко), тортах і кремах, курячому м'ясі, яйцях, ковбасах. Також джерелом інфікування можуть стати погано вимиті овочі, зелень і фрукти.

Симптоми викликають як самі мікроби, так і їх токсини. Основним клінічним симптомом при гострій кишковій інфекції є діарея (часто з домішками крові). Крім діареї може спостерігатися синдром інтоксикації, слабкість, в'ялість, зниження апетиту, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі. Але самим небезпечним за наслідками багаторазових проносу і блювоти є зневоднення організму, особливо це стосується дітей та осіб похилого віку.

Профілактика кишкових інфекцій (і вірусних, і бактеріальних) - часте та ретельне миття рук, вживання якісних продуктів харчування. Для посилення захисного бар'єру у малюків рекомендовано тривале грудне вигодовування.

Важливим є вживання чистої води, ретельне миття овочів і фруктів, боротьба з мухами.

В даний час у світі існує дві вакцини проти ротавірусів. Вона показана всім дітям у віці від 6 до 24 тижнів життя дитини. Вакцина забезпечує захист на 73-89% проти розвитку важких форм захворювання.

При наявності симптомів кишкових інфекційних захворювань потрібно діяти швидко і чітко.

Якщо хворий почав скаржитися на раптове погіршення зору, туманний зір і виникла косоокість, слід негайно викликати «Швидку медичну допомогу» або доставити хворого до лікарні. Це головні симптоми смертельно небезпечної хвороби - ботулізму.

Якщо є підозри на іншу кишкову інфекцію - слід обов'язково проконсультуватись з інфекціоністом, особливо, якщо блювота і пронос приймають загрозливі форми. В Медичному центрі «Імперіал Медіка» здійснює прийом кваліфікований лікар – інфекціоніст зі значним досвідом клінічної практики, який здійснить огляд, призначить необхідні обстеження та лікування кишкових інфекцій.

Пам'ятайте, своєчасне звернення до лікаря забезпечує швидке одужання!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 118

  Консультація інфекціоніста

  500 грн.

 • 218

  Повторна консультація інфекціоніста

  450 грн.