Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Нетрансмісивні кров’яні інфекції

Нетрансмісивні кров'яні інфекції передаються кровоконтактними шляхами, які можна розділити на природні та штучні.

Природні шляхи передачі нетрансмісивних кров'яних інфекцій: від матері плоду; статевий спосіб; від інфікованої матері дитині через грудне вигодовування; через побут – зубну щітку, бритву, манікюрне приладдя тощо.

Штучні шляхи передачі нетрансмісивних кров'яних інфекцій: через пошкодження шкіри; через слизові оболонки; при лікувально-діагностичних процедурах (оперативні втручання, ендоскопічні дослідження, ін'єкції, переливання крові та інші маніпуляції).

При кровоконтактному механізмі передачі інфекції відбуваються зараження такими інфекціями як ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити B, C і D.

Вірусні гепатити (ВГ) – найбільш розповсюджені інфекційні захворювання людини (поступаються за частотою виявлення лише грипу та ГРВІ).

ВГ викликають віруси, які містять ДНК та РНК. Джерелами та резервуарами збудників ВГ є лише люди. За механізмом зараження їх можна розділити на дві групи:

 • гепатити A та E – належать до кишкових інфекцій та поширюються фекально-оральним шляхом, частіше усього – через заражені воду та продукти («хвороба брудних рук»);
 • гепатити B, C і D – гемоконтактні інфекції, зараження відбувається під час контакту з інфікованою кров'ю та іншими біологічними рідинами хворого (сперма, вагінальний секрет та ін.), від матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування груддю. Аналогічний механізм передачі має ВІЛ-інфекція.

Інкубаційний період може тривати від 1 місяця до року.

Клінічна картина вірусного гепатиту може відзначатись скаргами на загальну слабкість, швидку втомлюваність, болі у м'язах та суглобах, зниження апетиту, підвищення температури до 37.0-37.5 ̊С, нудоту, блювання, закрепи, висипки на шкірі, тянучі болі в правому підребер'ї. Також може потемніти сеча та знебарвитись кал. В багатьох випадках виникає пожовтіння склер та шкірних покривів.

Характерними лабораторними показниками є підвищення рівнів печінкових ферментів (АЛТ, АСТ, білірубіну, тимолової проби).

Шанс інфікування вірусним гепатитом B вищий, ніж вірусним гепатитом C чи ВІЛ. Вакцинація – головна специфічна профілактика вірусного гепатиту B.

На сьогодні хронічний гепатит C – це не вирок, а цілком виліковна хвороба!

В клініці «Імперіал Медіка» веде прийом лікар-інфекціоніст зі значним досвідом лікування нетрансмісивних кров'яних інфекцій.

При виявленні ВІЛ-інфекції призначається специфічна антиретровірусна терапія, яка покращує якість життя пацієнта, подовжуючи його тривалість, дає змогу народжувати здорових дітей, знижує ризик передачі вірусу здоровому партнеру, а також має інші позитивні аспекти.

Пам'ятайте, своєчасне звернення до лікаря забезпечує швидке одужання!

Ми дбаємо про Ваше здоров’я!

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 118

  Консультація інфекціоніста

  500 грн.

 • 218

  Повторна консультація інфекціоніста

  450 грн.