Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Повітряно-крапельні інфекції

Інфекційні захворювання найчастіше передаються за допомогою повітряно-крапельного механізму. Так звані крапельнні хвороби поділяють на 2 типи - вірусні та бактеріальні.

Повітряно-крапельні інфекції характеризуються схильністю до епідемій, так як мають властивість швидко поширюватися у будь-якому оточенні, незалежно від статі і вікової групи.

Слід виділити кілька найбільш поширених хвороб даної групи:

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ, ГРЗ) - ряд захворювань, в залежності від збудника, яким викликане захворювання, симптоматика і тривалість протікання можуть бути різними. До ГРЗ відносять аденовірусну, коронавірусну, риновірусні інфекції, парагрип.

Основними симптомами, які характерні для ГРВІ, є:

 • загальна слабкість;
 • підвищена температура;
 • катаральні прояви (біль в горлі, виділення з носа і / або закладеність, кашель, різі в очах).

Катаральні симптоми проявляються одночасно або раніше підвищеної температури.

Дифтерія - захворювання, яке викликають корінебактерії. Місце, яке було уражено збудниками, запалюється і покривається плівкою. Воротами для інфекції служать слизові (глотка, ніс, гортань), рідше - пошкоджені ділянки шкіри, незагоєні рани.

Кашлюк - дитяча інфекційна хвороба (в більшості випадків - діти від 1 року до 5 років), основними ознаками є циклічність і кашель, який посилюється кожен день. Можуть виникати ускладнення: пневмонії, кровотечі з носа, рідше - зупинка дихання. Як правило, після перенесеного кашлюку, у дитини формується стійкий імунітет, що практично виключає шанс захворіти повторно.

Менінгококова інфекція - гостре антропонозне захворювання, початковими ознаками якого є гострий початок, специфічний висип. Також виявляються такі симптоми: підвищення температури, головний біль, світлочутливість, ригідність м'язів на потилиці.

Краснуха - вірусне захворювання, якому піддаються, в основному, діти. Хвороба для дітей не несе особливої загрози. Однак, для вагітних жінок, краснуха небезпечна: на ранніх термінах вагітності хвороба провокує у плода вроджені вади розвитку (катаракта, глухота і вади серця). Виявляється у вигляді шкірних висипань в сукупності з підвищеною температурою, головним болем, кон'юнктивітом.

Кір - гостра інфекційна вірусна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом, особливістю якої є типова висипка, ураження кон'юнктиви очей та слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Найбільш доступним і дієвим способом профілактики повітряно-крапельних інфекцій є вакцинація. Проводити вакцинацію потрібно не тільки згідно з планом календаря щеплень, але і при епідемічних ситуаціях.

Пам'ятайте, проведена вчасно вакцинація здатна забезпечити надійний захист від небезпечних для здоров'я і життя повітряно-крапельних хвороб.

У Медичному центрі «Імперіал Медика» веде прийом лікар-інфекціоніст з багаторічним досвідом лікування повітряно-крапельних інфекцій.

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 118

  Консультація інфекціоніста

  500 грн.

 • 218

  Повторна консультація інфекціоніста

  450 грн.