Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Кір

На сьогодні однією із самих актуальних проблем України в галузі здоров'я та медицини є кір.

Кір – гостра інфекційна вірусна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом, особливістю якої є типова висипка, ураження кон'юнктиви очей та слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Сезонність цього захворювання – осінньо-зимовий період.

Від початку 2019 року в Україні зареєстровано 22 тисячі хворих на кір, 9 з яких померли.

Джерелом інфекції виступає лише хвора людина, яка вивільняє вірус протягом усього катарального періоду та ще 5 днів після того, як з'явиться висипка.

Кір дуже заразний: практично усі, хто контактував з вірусом та не має імунітету, хворіють. Вірус у величезних кількостях потрапляє в навколишнє середовище в вигляді повітряно-крапельних аерозолів під час розмов, кашлю чи чхання носія. Маленькі краплини слини, в якій є вірус, потоками повітря переносяться на великі відстані: між кімнатами, поверхами та іншими приміщеннями.

Найбільший ризик важкого перебігу хвороби загрожує дорослим (старше 20 років), дітям до 5 років, вагітним та людям з імунодефіцитом.

Через побут, продукти харчування та третіх осіб вірус кору не поширюється.

Інкубаційний період може тривати від 9 до 17 днів, максимально - 21 день. Хвороба має три стадії: катаральна стадія; стадія висипання; стадія згасання симптомів.

Початковими симптомами катаральної стадії стають сухий нав'язливий кашель, закладеність носа з незначними слизистими виділеннями, температура 38-39 ℃. На 2-3 день посилюється кашель, з'являється почервоніння кон'юнктиві, фотофобія (підвищена чутливість до світла).

Період висипки характеризується суворою поетапністю: спочатку елементи висипу виникають на обличчі та шиї; на 2-й день – на тулубі, стегнах та руках; на 3-й день ураження висипкою досягає гомілок та стоп.

В ротовій порожнині також з'являється висип, який нагадує манну крупу: на слизовій оболонці щік, в області малих корінних зубів, іноді й на слизовій губ. Поява такої висипки можлива і на кон'юнктиві та статевих органах. На 4-5 день, на фоні підсилення інтоксикації, у хворого помічається дрібно та середньо плямиста висипка на обличчі, яка опускається на тулуб та кінцівки. Висип рясний, може бути об'єднувальним. Після цього наступає період пігментації.

Умовно ускладнення поділяються на 2 групи:

 • пов'язані з дією самої інфекції кору (стенозуючий ларингобронхіт, міокардит, пневмонія, ентероколіт, безжовтяничний гепатит, енцефаліт, серозний менінгіт);
 • приєднання вторинної інфекції (пневмонія, гнійний кон'юнктивіт, стоматит, гінгівіт, отит, синусит, бронхіт, плеврит, блефарит).

Для того, щоб дізнатись, має людина захист від кору чи ні, проводять відповідний аналіз крові для перевірки рівня власних антитіл. Результати аналізів потребують консультації лікаря-інфекціоніста.

Єдиним профілактичним заходом захисту від кору є вакцинація.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» досвідчений лікар-інфекціоніст здійснить огляд, призначить необхідне лікування для полегшення перебігу хвороби та проконсультує щодо необхідності вакцинації та визначить схему її проведення.

Пам'ятайте, що захворювання легше попередити, ніж лікувати!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 118

  Консультація інфекціоніста

  500 грн.

 • 218

  Повторна консультація інфекціоніста

  450 грн.