Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Хвороба Лайма

Останнім часом на території України поширюється небезпечна трансмісивна інфекція – кліщовий бореліоз, інша назва якої – хвороба Лайма. Спричинює дану хворобу бактерія роду борелій, яку переносить іксодовий кліщ.

Шляхи зараження кліщовим бореліозом

Часто підчепити іксодового кліща можна у лісі: сидячи на траві; торкаючись гілок дерев чи кущів. Активність цих кліщів спостерігається переважно з квітня по жовтень.

До оселі паразит може потрапити з букетом польових квітів, сіном чи дровами. Його також може принести домашній улюбленець після прогулянки на свіжому повітрі.

Ще одним можливим способом зараження Лайм-бореліозом є аліментарний шлях – вживання сирого молока (особливо козячого), та інших молочних продуктів без належної термообробки.

Сприйнятливість людини до борелій надзвичайно висока, проте хвороба від зараженої людини здоровій не передається.

Ознаки укусу кліща

Важко помітити момент, коли паразит потрапляє на одяг чи тіло. В більшості випадків людина не відчуває присмоктування іксодового кліща, адже перші ознаки в виді свербіння виникають через 6-12 годин. Якщо кліщ відпав, можна виявити у місці укусу запальний та болючий інфільтрат, виникає інтенсивне почервоніння шкіри – еритема (суцільна або кільцеподібна).

Стадії розвитку хвороби Лайма

Перша стадія (3 дні – 1 місяць): підвищенні показники температури, шкірні висипки, м'язові та суглобові болі, головні болі, відчуття ознобу, ломоти.

Друга стадія (1-3 місяць): пульсуючий головний біль, фотофобія, підвищена температура тіла, проблеми зі сном, різкі емоційні перепади, зниження уваги, параліч черепних нервів, порушення чутливості у руках та ногах, задишка, тахікардія та больові відчуття у грудях, у зоні укусу виникає лімфоцитома.

Третя стадія (через 1,5-2 роки): епілептичні припадки, деменція, порушення свідомості, проблеми з пам'яттю, м'язові спазми, вузлики та сине-червоні плями на шкірі, інфільтрати, атрофія шкіри.

Лікування кліщового бореліозу

Для лікування хвороби Лайма лікарі проводять інтенсивну антибіотикотерапію протягом тривалого часу. Слід пам'ятати, від своєчасності звернення залежить не лише ступінь одужання, а й шанс уникнути можливих ускладнень.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» усі сім днів на тиждень Ви можете отримати консультацію кваліфікованих фахівців (лікар – інфекціоніст, сімейний лікар) з питань профілактики та лікування інфекцій, які переносяться кліщами (особливо, хвороба Лайма), допомогу по його видаленню. Крім того, клініка (одна з небагатьох медичних установ) приймає на дослідження не тільки живих, але й мертвих кліщів (або їх фрагменти) для визначення захворювання, носієм якого вони можуть бути.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 118

  Консультація інфекціоніста

  500 грн.

 • 218

  Повторна консультація інфекціоніста

  450 грн.