Лікування фіброаденоми
Що таке фіброаденома?
Фіброаденома – новоутворення (пухлина) доброякісного характеру в молочній залозі, яке складається переважно з фіброзної тканини. Характерними ознаками фіброаденоми є:
- розміри – в більшості випадків до 2 см (іноді до 5 см);
- форма – округла або овальна з чіткими межами;
- структура – еластична;
- кількість – переважно одиночна;
- відсутність больових відчуттів при пальпації, подвижність.
Якщо фіброаденома розташована поруч з соском, можуть бути присутні й такі ознаки як: поява виразок на ареолі; прозорі виділення з соска без запаху; біль при пальпації зони утворення.
Точних причин виникнення захворювання досі не встановлено, але медики виділяють низку негативних факторів, які можуть впливати на утворення та прогресування фіброаденоми. До них належать: гормональний дисбаланс; спадкова схильність до онкологічних хвороб; численні аборти; постійні стреси; безконтрольний прийом контрацептивів; надлишкова маса тіла; травми молочної залози; надмірний вплив ультрафіолету.
Види фіброаденоми
Розрізняють такі форми захворювання:
- інтраканалікулярна – формується зі сполучної тканини та проростає в порожнину молочних протоків, при пальпації може мати дряблу структуру та нерівні краї;
- периканалікулярна – утворюється навколо молочних протоків з фіброзно-залозистої тканини, має однорідну структуру, діагностується частіше у період статевого дозрівання або під час вагітності;
- змішана – поєднує тканини двох вищезазначених типів, розташовується всередині молочного протоку;
- листовидна (філоїдна) – вузлик має тенденцію стрімко збільшуватись у розмірах (понад 5 см в діаметрі). Без лікування фіброаденоми молочної залози листовидної форми, вузлик може переростати в ракову пухлину. Зустрічається переважно у жінок після 45 років, у період менопаузи.
Діагностика та лікування фіброаденоми молочної залози
Для діагностики форми захворювання необхідно, насамперед, відвідати кабінет лікаря-мамолога, який здійснить огляд молочних залоз, призначить ультразвукове обстеження грудей, при необхідності – мамографію та ряд лабораторних аналізів. В деяких випадках може знадобитись проведення біопсії.
Залежно від отриманих результатів діагностики та спираючись на особливості організму пацієнтки, лікар-мамолог визначає курс лікування фіброаденоми молочної залози. Це можуть бути медикаментозні призначення, хірургічне (в т.ч. малоінвазивне) втручання або їх поєднання. В якості профілактики фіброаденоми лікар може дати рекомендації щодо правильного підбору спідньої білизни, дотримання здорового образу життя та збалансованого харчування тощо.
Якщо Ви маєте певні підозри та неприємні відчуття в молочних залозах, маєте спадкову схильність – не ризикуйте, систематично відвідуйте мамолога Медичного центру «Імперіал Медіка». Кваліфікований профільний спеціаліст надасть поради щодо профілактики захворювань молочної залози, за необхідності – призначить потрібні обстеження та лікування фіброаденоми молочної залози.
Ми дбаємо про Ваше здоров'я!
Лікар

Кротенко Крістіна Володимирівна
Вартість послуг
-
Код
Назва послуги
Ціна
-
113
Консультація мамолога
500 грн.
-
214
Повторна консультація мамолога
450 грн.
-
612
Пункція молочної залози
400 грн.