Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Лактостаз

Що таке лактостаз?

Одним із жіночих захворювань є лактостаз. Ознаками є затвердіння грудей, їх болючість, на шкірі з’являється венозний малюнок. Виникає захворювання при порушенні відтоку молока з молочної залози або окремого її сегмента в результаті закупорки або вузькості молочних протоків.

За своїми симптомами лактостаз є схожим на мастит. Водночас лікування лактостазу не вимагає застосування антибіотиків, а ось мастит, який є бактеріальною інфекцією, часто потребує такої терапії. Тому для того, щоб правильно встановити діагноз і отримати відповідне лікування лактостазу при найменших скаргах потрібно одразу звертатися до лікаря - мамолога.

Причини лактостазу

Найчастіше до застою молока призводить неправильне прикладання дитини до грудей. Це викликає погане спорожнення молочних залоз і, як наслідок, закупорку протоків. Також факторами, що призводять до розвитку лактостазу, можуть бути: невеликий розмір молочних протоків, плоский сосок або наявність тріщин на соску, стреси, які можуть призводити до спазмування протоків, травми й забиті місця грудей, недостатнє спорожнення грудей від молока, переохолодження тощо.

Лікування та профілактика лактостазу

Основним засобом лікування лактостазу та його профілактики є регулярне прикладання дитини до грудей. При цьому годувати потрібно з обох грудей по черзі. Якщо ж застій молока значний, дитині може бути важко захоплювати й смоктати груди. В цьому випадку можна зцідити невелику порцію молока. Область біля соска стане трохи м'якше, і немовляті буде легше його взяти. Також для запобігання лактостазу в перший час після пологів (5-7 днів) потрібно намагатися не допускати різкого збільшення кількості молока. Рекомендується на цей період обмежити прийом рідини (не більше 1-1,5 л на добу разом з першими стравами). Але як тільки лактостаз пройде, слід збільшити прийом рідини до 2-2,5 л (при цьому не варто забувати про правильне прикладання і годування на вимогу). Ще корисно періодично масажувати груди. Досвідчений масажист може допомогти подолати проблему за декілька сеансів.

При підозрі на лактостаз, або інше захворювання грудей, звертайтеся до Медичного центру «Імперіал Медіка», де досвідчений лікар–мамолог встановить діагноз та призначить необхідне лікування лактостазу.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікар

Кротенко Крістіна Володимирівна

Кротенко Крістіна Володимирівна

 • Онкохірург-мамолог

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 113

  Консультація мамолога

  500 грн.

 • 214

  Повторна консультація мамолога

  450 грн.

 • 612

  Пункція молочної залози

  400 грн.