Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Лікування черепно-мозкових травм

Черепно-мозкові травми можуть виникнути внаслідок різних причин: транспортна аварія, виробничі, побутові, спортивні травми, інсульт, епілепсія тощо. Травми можуть отримати люди різних вікових груп і роду занять.

Черепно-мозкова травма в залежності від типу ушкодження може бути:

 • закрита (шкірні покриви не пошкоджені). Небезпека полягає в тому, що травма є непомітною, тому людина не завжди звертається за медичною допомогою. Проте, без своєчасної діагностики та лікування черепно-мозкових травм закритого типу, можуть виникати серйозні порушення в діяльності ЦНС;
 • проникаюча (пошкоджується тверда мозкова оболонка). Потрібна негайна медична допомога;
 • відкрита (наявні рани м'яких тканин голови). Також потрібна негайна лікарська допомога.

За ступенем тяжкості черепно-мозкові ушкодження поділяються на легкі, середньої тяжкості та важкі. При легких травмах втрата свідомості може тривати декілька хвилин, при середніх та важких – годину і більше.

Прояви черепно-мозкових ушкоджень наступні: порушення та/або втрата свідомості, судоми, нудота, шум у вухах, запаморочення, наявність головного болю, галюцинації, амнезія (навіть нетривала), порушення координації рухів, утворення гематом (особливо за вухами та навколо очей), неадекватна поведінка, порушення форми голови, сліпота (повна або часткова).

Якщо в результаті травми голови в наявності є хоча б один із вищеперерахованих симптомів, потрібно одразу звертатися в лікарню за первинною лікарською допомогою (перший етап лікування черепно-мозкових травм).

Другим етапом лікування черепно-мозкових травм є стаціонарне спостереження і відновлення стану здоров'я пацієнта. На основі результатів рентгенографії або комп'ютерної томографії лікар – невролог розробляє комплексну програму заходів (медикаментозна терапія, дієта, режим прогулянок і сну тощо) для відновлення нормального стану пацієнта.

Медичний нагляд для осіб, які отримали черепно-мозкову травму, здійснюється з метою запобігання розвитку ускладнень і отримання вторинної травми.

Процес лікування черепно-мозкових травм, відновлення й реабілітації є тривалим і складним.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» Ви можете розраховувати на професійну допомогу в реабілітації після перенесених черепно-мозкових травм. Лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії, здійснить огляд, призначить необхідні обстеження, розробить програму реабілітації.

Пам'ятайте, своєчасне звернення – запорука швидкого одужання!

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікарі

Ніколаєнко Ірина Романівна

Ніколаєнко Ірина Романівна

 • Невролог дитячий
Карпенко Зоя Михайлівна

Карпенко Зоя Михайлівна

 • Невролог
Мороз Оксана Віталіївна

Мороз Оксана Віталіївна

 • Невролог

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 111

  Консультація невролога

  500 грн.

 • 132

  Консультація дитячого невролога

  500 грн.

 • 211

  Повторна консультація невролога

  450 грн.

 • 232

  Повторна консультація дитячого невролога

  450 грн.