Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

Лікування неврозів

Що таке невроз?

За кілька останніх десятиліть значно зросла кількість людей з нестабільною психікою. Основна причина цієї зростаючої тенденції – сучасний ритм життя у світі науково-технічного прогресу. Нервова система не витримує навантажень через виснаження постійними стресовими ситуаціями. Як наслідок людина стає роздратованою, виникає хронічна втомлюваність, з’являється така недуга як невроз.

Неврози – узагальнене найменування групи хвороб, за яких у хворого спостерігаються розлади в центральній нервовій системі. В його поведінці спостерігаються висока тривожність, емоційна нестабільність, розлади сну, безсоння, зниження функцій пам'яті та уваги, пітливість, зниження артеріального тиску, прискорення серцебиття, порушення у роботі шлунково-кишкового тракту, в деяких випадках – зниження лібідо.

Причини неврозів

До основних причин виникнення цієї хвороби відносять:

 • значні або надмірні навантаження як фізичного, так і психоемоційного характеру;
 • хронічна відсутність відпочинку та розслаблення;
 • особливості нервової системи (висока збудливість, підвищена тривожність);
 • особливості характеру (трудоголізм, гіпервідповідальність, завищені вимоги до себе та оточуючих);
 • часті стреси, затяжні депресії;
 • психічні травми, особливо у ранньому віці.

Види неврозів

Неврози відносяться до оборотних функціональних розладів. Тобто, дана патологія піддається лікуванню або має схильність самостійно зникати через певний час. Вирізняють 3 види хвороби: істеричний невроз, неврастенія та невроз нав'язливих станів.

Істеричний невроз характеризується як цілий комплекс психічних, неврологічних та соматичних розладів. Основні симптоми цього виду неврозу проявляються в істеричних судомних припадках, за яких людина починає плакати, кричати, або, навпаки, заливатись нестримним сміхом. Рухи хворого стають хаотичними, іноді тіло може вигинатись у формі дуги. Як правило, такі припадки носять демонстраційний, театральний характер. Істеричним неврозом частіше страждають жінки, діти та підлітки.

При неврастенії людина спочатку сильно збуджується, дратується, після чого наступає швидка втомлюваність. Хворий відчуває головний біль, у нього прискорюється пульс, німіють або холодіють кінцівки, з'являється надмірне потовиділення. Основними ознаками неврастенії є болюча реакція людини на коливання температур, яскраве світло, різкі, гучні звуки чи шум. Удень неврастеніків охоплює надмірна сонливість, уночі – безсоння.

Невроз нав'язливих станів характеризується появою у хворого фобій – страхів різного характеру (страх смерті, замкнутого простору, висоти, гострих предметів тощо). Зазвичай, вони виникають внаслідок перенесеної психічної травми. Іноді розвивається невроз нав'язливих рухів, за яких у людини смикаються різні частини тіла (наприклад, голова чи рука), або вона постійно кліпає очима.

Встановлення точного діагнозу здійснює лікар-невролог на основі детального анамнезу, а також після проведення таких діагностичних процедур як МРТ головного мозку, електроенцефалографія та ін. В деяких випадках для лікування неврозу нав'язливих станів може знадобитись консультація психіатра чи іншого спеціаліста.

Лікування неврозів та профілактика

Для лікування неврозів хворому призначають комплекс вітамінів та мінералів, препарати для покращення кровообігу в головному мозку та поліпшення обміну речовин, ноотропні засоби тощо.

В основі профілактики неврозів лежить активний та здоровий образ життя, регулярні фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, відсутність або зниження стресів, повноцінний відпочинок та сон, забезпечення організму вітамінами, мінералами тощо. Певні психологічні методики, направлені на зняття напруги, йога, спорт, творчі заняття та рукоділля несуть свою користь не тільки нервовій системі, а й організму в цілому.

Якщо Ви маєте певні порушення в роботі нервової системи, не відкладайте візит до лікаря–невролога.

В Медичному центрі «Імперіал Медіка» прийом ведуть неврологи вищої кваліфікаційної категорії, які мають значний досвід клінічної роботи. Вони здійснять огляд, призначать необхідні обстеження, на їх основі – з'ясують причину відхилень, призначить програму лікування.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікарі

Ніколаєнко Ірина Романівна

Ніколаєнко Ірина Романівна

 • Невролог дитячий
Карпенко Зоя Михайлівна

Карпенко Зоя Михайлівна

 • Невролог
Мороз Оксана Віталіївна

Мороз Оксана Віталіївна

 • Невролог

Вартість послуг

 • Код

  Назва послуги

  Ціна

 • 111

  Консультація невролога

  500 грн.

 • 132

  Консультація дитячого невролога

  500 грн.

 • 211

  Повторна консультація невролога

  450 грн.

 • 232

  Повторна консультація дитячого невролога

  450 грн.