Мої аналізи

м. Вишневе, вул. Молодіжна, 11-А

099 442-70-70068 462-70-70073 445-70-70

УЗД дитині

УЗД як метод діагностики широко застосовується в педіатрії при планових профілактичних обстеженнях, для визначення певних станів або діагностики захворювань дитини.

Універсальний характер та безпечність даного методу діагностики обумовлюють його масовість та затребуваність. Втім, батьки повинні пам'ятати, що для дитини він має свої особливості.

З самого народження і до підліткового віку усі органи й системи дитини знаходяться в процесі росту, неодноразово змінюються, можуть мати інше розташування ніж у дорослого, обмін речовин відбувається набагато швидше.

Тому, щоб отримати достовірний результат обстеження, як лікар УЗД, так і обладнання, яке для діагностики використовується, повинні бути підлаштовані під особливості дитячого організму. Зокрема точну картину особливостей розвитку маленьких за розміром органів дитини здатні передати тільки спеціальні високочастотні датчики.

На першому році життя дитини ультразвукове дослідження здійснюють для виявлення прихованих вроджених захворювань. Такі дослідження повинні включати нейросонографію, УЗД серця, органів черевної порожнини, нирок, кульшових суглобів.

Нейросонографія – це дослідження головного мозку новонароджених через тім'ячко. Дає змогу на ранніх стадіях виявити неврологічні проблеми, які надалі можуть проявлятися порушенням м'язового тонусу, спазмами мускулатури, порушенням кровообігу тощо.

УЗД кульшових суглобів спрямоване перш за все на виявлення дисплазії кульшових суглобів - виліковного вродженого захворювання, яке необхідно діагностувати якомога раніше, щоб вчасно почати лікування. Правильна будова таза забезпечує дитині надалі правильну ходу, можливість справлятися з фізичними навантаженнями.

Ультразвукове дослідження інших органів дають змогу прийняти рішення про необхідність застосування певних заходів медикаментозного чи оперативного характеру.

Окремі види УЗД потребують попередньої підготовки. Зокрема черевну порожнину досліджують натщесерце. Для цього дитина повинна 7-8 годин до процедури не приймати їжу. Також рекомендується за три дні до обстеження не вживати продукти, що призводять до підвищеного газоутворення (сирі овочі, бобові, молочні продукти, солодощі).

Така підготовка не потрібна лише для дітей до року. Щоб заспокоїти малюка, мами можуть навіть давати йому пляшечку під час процедури.

Без підготовки обстежуються поверхнево розташовані органи – щитоподібна залоза, серце, суглоби тощо.

В медичному центрі «Імперіал Медіка» за допомогою новітнього обладнання проводяться усі види ультразвукового дослідження для дітей: від нейросонографії до м'яких тканин. З дітьми дбайливо й уважно працюють кілька лікарів УЗД, які спеціалізуються на різних видах обстежень.

Ми дбаємо про Ваше здоров'я!

Лікар

Лапенков Михайло Олександрович

Лапенков Михайло Олександрович

  • Лікар УЗД